Kiekvienas pradedantis statybų procesą, nori jog viskas būtų atlikta sklandžiai, kokybiškai ir besilaikant terminų. Vienas pirmųjų ir pagrindinių namo statybos etapų yra pamatų įrengimas. Kadangi turime savo statybinę techniką, polių gręžimo aparatūrą, sunkvežimius kuriais galime transportuoti smėlį, galime drąsiai užtikrinti sklandų darbą ir pasiūlyti konkurencingas darbų kainas.
Galime įrengti šių tipų pamatus:
- Poliniai pamatai
- Juostiniai pamatai
- Tvorų pamatai
- Rūsiai ir atraminės sienelės
- Plokštuminai pamatai
- Perdangos ir kiti betonavimo darbai
- Pamatai naudojant poliakalę iki 6m gylio poliai
- Pamatai naudojant CFA grąžtus
* Jeigu turite pamatų projektą atsiųskite man, ir aš pateiksiu tikslų pamatų įrengimo pasiūlymą.
Orientacinė 2017m. Darbų įkainių lentelė |
|
Pamatų betonavimas (bėginis metras) | 20eur/m‘ |
Pamatų klojinių nuoma | nemokamai |
Armatūros karkasų virinimas | Priklausomai nuo karkaso tipo |
Smėlis sklypo pakėlimui | 28t-20m3 = 100eur |
Polių gręžimas | Nuo 4,5eur/vnt (priklausomai nuogylio) |
Traktoriaus nuoma atodangai | 19eur/h |
Dažniausiai užduodami klausimai
Kokio tipo pamatus galite įrengti?
Galime įrengti visų tipų pamatus. Polinius, plokštuminius, juostinius. Jeigu geras gruntas yra giliai, galime sukalti su poliakale, o jei nėra galimybės kalti su poliakale galime įrengti naudojant CFA gražtą.
Pamatų įrengimui reikalinga statybinė technika, iš kur ją samdote? Ar galiu naudoti savo statbinę techniką?
Pamatų įrengimui naudojame savo statbinę techniką, todėl klientui galime pasiūlyti greitai ir mažesne kaina atliktas paslaugas. Jeigu turite savo techniką, drasiai galime naudoti Jūsų statybinę techniką.
Kiek trunka pamatų įrengimas?
Pamatų įrengimo trukmė priklauso nuo keletos dalykų. Nuo pamatų dydžio, nuo pamatų tipo, nuo esamo žemės sklypo reljefo. Vidutiniškai pamatus įrengiame per 2 savaites nuo tuščio žemės sklypo.
Ar galima virinti armatūros karkasus?
Armatūros karkasus galima arba rišti arba virinti taškiniu metodu neperkaitinant metalo, kad jis neprarastų savo savybių.
Ar virinate pagal užsakymą armatūros karkasus rostverkui ir poliams, jeigu pamatus darausi aš pats?
Jeigu pamatus įsirenginėjate savo jėgomis ar darbus atlieka kiti statybininkai, mes galime Jums paruošti pagal duotus brėžinius polių karkasus ir rostverkų karkasus. Taip pat galime atvežti į statybų aikštelę.
Ar reikia palikti pamatus žiemoti?
Mūsų nuomone tai yra mitas, jeigu pamatai yra padaryti tvirtai ir tvarkingai, pilnai sustingus betonui jau galima pradėti mūryti. Jeigu pamatai yra padaryti netvarkingai, tai bet kokiu atvėju pastovėjimas per žiemą be jokios apkrovos visiškai nepadės. Susistovėti niekas nesusistovės ir gavę apkrovą pamatai įtrūks arba atsiras sėdimai, to pasekoje atsiras sienų skilimai.
Pas mane nėra padaryta konstrukcinių brėžinių, ir geologijos, kokio tipo pamatus pasirinkiti?
Tokiu atvėju galime atvežti statybinę techniką ir padaryti keletą bandomųjų gręžinių ir pažiūrėti kokie gruntai vyrauja Jūsų sklype. Atlikus gręžinius galėsite pasitarti su mūsų konstruktriumi dėl tinkamo pamatų įrengimo.
Kada geriausia apšiltinti pamatus iš vidaus?
Pamatus apšiltinti iš vidaus geriausia įrengus pamatus, kol dar nėra užvežtas smėlis į pamatų vidų. Jeigu pirmiau užvešite smėlį, o tik vėliau sugalvosite apšiltinti juos iš vidinės pamato pusės reikės viską iškasti, švariai nuvalyti, ir klijuoti polistirolą sudėtingomis sąlygomis. Tam kad to išvegti visuomet rekomenduoju pamatus apsišiltinti dėgmei atspariu polistirolo po pamatų įrengimo.
Kiek laiko stingsta pamatai?
Normaliomis aplinkos sąlygomis betonas savo projektinį stiprumą privalo pasiekti per 28 paras.
Kada galima pradėti mūryti po pamatų išbetonavimo?
Įrengus pamatus, mūro darbus galima pradėti po 28parų, bet iki tol galima atlikti paruošiamuosius darbus reikalingus pradėti mūro darbams.
Ar galima maišyti betoną vietoje ir betonuoti pamatus rankiniu būdu?
Žinoma galima betonuoti pamatus rankiniu būdu. Tik reiktų atkreipti dėmesį į cemento ir žvyro maišymo santyki. Taip pat reikėtų naudoti gerą žvyrą, be molio priemaišų. Rankiniu būdu maišytas betonas daug greičiau praranda savo savybes.
Prieš kiek laiko reikia užsirezervuoti eilę pamatų betonaviui?
Kuo anksčiau užsirezervuosit eilę pamatų įrengimui, tuo greičiau mes juos Jums įrengsime. Visuomet turime darbų į priekį, todėl daromės darbų atlikimo grafiką.
Ar galite atvyktį i statybų aikštelę ir pakonsultuoti pamatu irengimo klausimais?
Žinoma galiu atvykti į Jūsų sklypą ir įvertinti esamą situaciją dėl pamatų įrengimo. Apžiūrėsime projektą, pamatų įrengimo vietą, privažiavimus. Jeigu reikės galėsime padaryti bandomuosius gręžinius pasitikrinti vyraujantiems gruntams.
Ar galite pateikti pamatų įrengimo pasiūlymą, sąmata?
Prieš pradedant darbus visuomet suskaičiuoju pamatų įrengimo sąmatą, kad klientui būtų aišku kiek kokių medžiagų reikės, ir kad galėtų įvertinti savo galimybes. Sąmatą skaičiuoju nemokamai.
Koks smėlio kiekis reikalingas pamatų užpylimui?
Smėlio kiekis reikalingas pamatų užpylimui gali būti skirtingas. Tai priklauso nuo pamatų dydžio. Reikėtų gyvai apžiūrėti jau įrengtus pamatus ir galėčiau paskaičiuoti reikiamą smėlio kiekį. Poreikiui esant smėlį galiu atvežti ir supilti į pamatus.
Ar reikia uždengti pamatus juos konservuojant žiemai?
Šiuo klausimu vyrauja daug nuomonių. Aš galvoju taip, jeigu pamatai įrengti naudojant betoną iš betono mazgo, ir jeigu pavasarį bus pradedami mūro darbai, tai dengimas nelabai kuo ir padės. Jeigu pamatus konservuojate keletai metų, tuomet siūlyčiau uždengti. Taip pat siūlyčiau dengti jeigu betonas buvo maišytas rankiniu būdu, nes jis daug greičiau praranda savo savybes ir nėra toks stiprus. Bet kokiu atvėju uždengus pamatus blogiau tikrai nebus.
Ar reikia laistyti įrengtus pamatus?
Laistymas priklauso nuo oro sąlygų. Jeigu lauke labai sausa ir kašta, tikrai siūlyčiau pamatus palaistyti net keletą kartų per dieną, nes perdžiūvus konstrukcijoms mažėja jų tarnavimo laikas. Jeigu lauke lyja lietus
Kaip tiksliai paskaičiuoti kiek reikia betono?
Išmatuojamos norimos betonuoti konstrukcijos ilgis, plotis ir aukštis metrais. Šie dydžiai sudauginami, gautas skaičius dar padauginamas iš betono susitankinimo koeficiento, kuris yra lygus ~1,07
V=(a x b x c) x 1,07 [m3]